unia wrzywno ziemniaczana logo menu

Unia Warzywno - Ziemniaczana - kim jesteśmy?

Kim jesteśmy?

Jesteśmy producentami żywności, w znacznej mierze ziemniaków, które są charakterystycznym produktem rolnym uprawianym na Ziemi Sieradzkiej. Właśnie tam rozpoczęła się nasza walka.

Unia Warzywno-Ziemniaczana to także stowarzyszenie. Stanowimy bowiem grupę, która z każdym dniem rośnie w siłę. Wiemy, że tylko poprzez wspólne działania możemy odmienić rzeczywistość. Dlatego też choć nasze serce zaczęło bić w centrum Polski, Unia Warzywno-Ziemniaczana to obecnie ruch skupiający producentów rolnych z różnych regionów kraju.

Nasza idea

Uważamy, że zdrowa żywność to zdrowe państwo. A zdrowe państwo to nie tylko zdrowe społeczeństwo ale też należycie funkcjonujące urzędy i instytucje. Jesteśmy więc odważnymi marzycielami. Przede wszystkim jesteśmy jednak realistami. Potrafimy twardo stąpać po ziemi i wiemy, że nie wszystko zmienimy od razu. Zrobimy to po kolei.

Agrounia - projekt ogólnopolski

Warukiem naszego sukcesu jest współpraca środowisk rolniczych. Polskie rolnictwo jest zróźnicowane a problemy, które ujawniły się w ostatnich latach trudne do przezwyciężenia w pojedynkę. Dlatego współtworzymy przestrzeń dla wszystkich zainteresowanych działaniami na rzecz poprawy sytuacji.

Agrounia to jednak znacznie wiecej niż ruch rolników z całej Polski. Agrounia to także miejsce dla konsumenta. Zarówno tego świadomego podejmowanych wyborów, jak i tego którego wyborami manipuluje silny przekaz wielkich korporacji.

unia warzywno ziemniaczana - facebook unia warzywno ziemniaczana - instagram unia warzywno ziemniaczana - twitter